به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و با حضور حجت الاسلام والمسلمین ارزانی دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و بیش از هزار نفر از مشتاقان اهل بیت (ع)، تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی در محل غدیریه دیانی اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ارزانی در این تجمع با بیان نکاتی از زندگانی حضرت زهرا (س) گفت: بانوی بزرگ اسلام حضرت زهرا (س) اگر وارد زندگی همه ما شود به زندگی ما رنگ خدا می دهد و وقتی رنگ خدا بر زندگی ما مستولی شد سایر رنگ ها کنار می رود.

وی با اشاره به سبک زندگی جوانان امروز و اهمیت بهره گیری از سیره معصومین (ع) در زندگی تصریح کرد: متاسفانه امروزه میزان هم نوایی جوانان ما در زندگی مشترک بسیار کم است. زهرای مرضیه (س) در طول زندگی کوتاه خود با امیرالمومنین (ع) هم نوایی میکرد و به آن حضرت احترام میگذاشت که این رفتار، کاربردی کردن علم و مهارت زندگی کردن است.

 دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه علم محض و مهارت با یکدیگر تفاوت دارد ادامه داد: آنچه امروزه ما در سیستم آموزشی کشورمان شاهد آن هستیم صرفاً افزایش معلومات و اطلاعات افراد است اما در حوزه کاربردی کردن علوم  و مهارت آموزی است ناتوان بوده ایم.

وی افزود: بسیاری از جوانان ما اندوخته های دانش بسیاری دارند اما در زمان زندگی مشترک قادر به کاربردی کردن آنها نیستند و اینگونه است که در زندگی با مشکلات بسیاری روبرو می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ارزانی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) بانوی دو عالم و نمونه واقعی تبدیل علم به مهارت است، اظهار کرد: نمونه بارز مهارت ایشان را میتوان در زندگی مشترکشان با  امیرالمومنین علیه السلام دید.

گفتنی است در این مراسم که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی و اداره فرهنگی دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، حاج محمد یزد خواستی از مداحان اهل بیت، حاج مجید خسروان از مداحان دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی و مداح نوجوان محمد امین قاسمی به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

عکس عکس عکس عکس عکس تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دانشگاهیان در استان اصفهان برگزار شد تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دانشگاهیان در استان اصفهان برگزار شد تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دانشگاهیان در استان اصفهان برگزار شد تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دانشگاهیان در استان اصفهان برگزار شد
عکس عکس
تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دانشگاهیان در استان اصفهان برگزار شد تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دانشگاهیان در استان اصفهان برگزار شد تجمع هیئات مذهبی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دانشگاهیان در استان اصفهان برگزار شد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png