به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان، با حضور دکتر سیداحمدرضا پیش بین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر موسی جاودان رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان، مدیران، روسای مراکز استانی و جمعی از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان، نخستین جشن دانش‌آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان در سالن اجتماعات مرکز مدیریت آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری بندرعباس برگزار شد.

دکتر سیداحمدرضا پیش بین  با قدردانی از تلاش‌های ریاست دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان و مراکز تحت پوشش گفت:۲۷سال قبل هسته اولیه دانشگاه جامع علمی کاربردی شکل گرفت لذا مدعی هستیم این دانشگاه مولود انقلاب است و بر اساس نیازهای جامعه انقلابی شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: موج جمعیتی که در دهه های گذشته ایجاد شد، شاهد توسعه ۴۰۰ تا۵۰۰ درصدی دانشگاه ها بودیم. از اثرات منفی این موج رواج مدرک گرایی بود. اولیاء، فرزندان را به سمت کسب مدرک هدایت کردند و به کمتر از دکتری هم رضایت نمی دادند. حتی در مناطق دور افتاده که امکانات هم نداشتند تربیت دکتر داشتیم. به عبارتی تعداد بیکاران دارای مدرک دکترا هفت برابر شده و بر اساس بررسی های انجام شده تا نیم قرن آینده  phdتربیت کرده ایم. متاسفانه یک مسابقه بین مراکز آموزش عالی ایجاد شده بود وکشور ما در تولید مدرک جزء کشورهای برتر دنیا می باشد. نتیجه آن افزایش فارغ التحصیلان بیکار بود که بر این اساس بحث مهارت و شغل متناسب با رشته از چالش های پیش رو مطرح شد .

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه با توجه به نیاز کشور اصراری برای ایجاد مقاطع ارشد و بالاتر نداریم اظهار داشت: به خانواده دانش جویان دانشگاه جامع علمی کاربردی بخاطر هدایت فرزندان به سمت این دانشگاه تبریک عرض میکنم چون این دانشگاه به دنبال بالفعل رساندن توانمندی فرزندان شما در قالب آموزش مهارتهاست و ما در این دانشگاه افتخارمان این است که بیشترین رشته هایمان کاردانی است و برنامه ریزی هایمان هم بر اساس تنظیم برنامه و رشته ها ۶۰ درصد در کاردانی و ۴۰درصد کارشناسی باشد و در آینده در یکی دو رشته خاص صنعتی درصورت مهیا شدن امکانات توسط این دانشگاه تقاضای ایجاد مقطع ارشد پذیرفته می شود .

در واحد‌های درسی هم برنامه ما اینست که ۷۰درصد واحدها عملی و ۳۰درصد نظری باشد.

دکتر پیش بین با درخواست از دولت و مسئولین جهت حمایت از این دانشگاه جامع علمی کاربردی یاد آور شد: ما معتقدیم بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی سرمایه گذاری باید بازگشت داشته باشد چرا در آموزش عالی اینکار صورت نمی گیرد؟

وی اظهار داشت: دانشگاه ها و دانشکده هایی داریم که ردیف اعتباری دارند. براستی چقدر این مراکز متناسب با نیاز جامعه دانشجو تربیت می کنند؟ بر اساس برنامه ششم توسعه مقرر شده تا سال ۱۳۹۹سی درصد دانشجویان مهارتی باشند که الان  نیمی از آن محقق نشده است درحالیکه در دانشگاه جامع علمی کاربردی این ظرفیت وجود دارد. از آنجاکه آموزش های مهارتی با آموزش های نظری متفاوت است اما متاسفانه دانشگاه جامع علمی کاربردی ردیف اعتباری ندارد که امیدواریم دولت و مجلس حمایت کنند و با اختصاص ردیف اعتباری شاهد شکوفایی دانشگاههای علمی کاربردی در سال 98 باشیم .

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: ما معتقدیم در این دانشگاه دانشجو بر اساس نیاز منطقه تربیت می شود و مسئولین استان ها باید اهتمام داشته و محیط کار را فراهم کنند که اگر چنین نباشد و ظرفیت ها ایجاد نشود عملاً فعالیت ما به کارآفرینی منجر نخواهد شد. در استان هرمزگان هم با جایگزینی مراکز تعطیل شده باید حداقل، بیست مرکز فعالیت خواهد کرد. البته از اقدامات پیش رو تشکیل کانون های دانش آموختگان است که پیشنهاد می کنم برای استان هرمزگان هسته اولیه کانون از میان همین فارغ التحصیلان انتخاب و کانون دانش آموختگان استان هرمزگان تشکیل شود .

عکس عکس عکس نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان برگزار شد نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان برگزار شد نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان برگزار شد
عکس عکس
نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان برگزار شد نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان هرمزگان برگزار شد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png

http://msmj-ac.ir/images/c1.png